Průvodce tvorbou postavy

Tato stránka ti pomůže při tvorbě tvé postavy. Pokud si s něčím nevíš rady, neváhej se zeptat na našem Discorduopen in new window.

Mechanika našich postav čerpá z D&D 5E, nedržíme se však reálií Forgotten Realms, nýbrž máme zcela vlastní zasazení. Proto je potřeba si přečíst něco o našich reáliích, abys věděl, kde se tvá postava vlastně nachází a dokázal určit, co tu dělá.

Názvy povolání na této wiki čerpáme z překladu od d20.czopen in new window. Ve hře jsou pojmenovány v angličtině a vychází z módu od mezinárodního serveru Halcyon D&D.

Rasa

Prvním krokem bude výběr rasy. Náš fantasy svět nabízí mnoho ras, avšak pouze některé z nich jsou přístupné všem hráčům. Pro výběr rasy platí různá omezení a doporučení. Pojďme si tedy představit hratelné rasy:

RasaNázev ve hřeTypVhodné pro nováčky
ČlověkHumanBěžný
Vysoký elfHigh ElfBěžný
Lesní elfWood ElfBěžný
Temný elfDrowZáporák
PůlelfHalf-ElfBěžný
TrpaslíkDwarfBěžný
PůlčíkHalflingBěžný
TieflingTieflingOdpadlík
ChangelingChangelingZáporák

Pro nováčky silně doporučujeme hrát za člověka, alternativně za elfa či půlelfa.

Povolání

Dalším krokem je výběr povolání. Povolání určuje zaměření naší postavy a dodává ji určité schopnosti. Povolání se pak i dále větví na další odbornosti. Na výběr jsou tato povolání:

V závorkách je uvedený název ve hře.

Původ

Dále je potřeba vymyslet si původ, ten určuje, v jakém prostředí a v jakých poměrech naše postava vyrůstala. Za původ vlastně považujeme jakousi back-story naší postavy. Ideální je vymyslet si, co jsou zač rodiče tvé postavy a z toho pak původ odvíjet. Můžeš si někam k sobě sepsat celý příběh, ale na whitelist nám bude stačit jen pár slov určující z jaké země pocházíš.

Pokud hraješ za člověka a chceš mít co nejjednodušší start, pravděpodobně jsi z nějakého důvodu (který si sám vymyslíš) přicestoval do Ardalonu z východní části království. Samozřejmě nejlepší bude, když si pročteš reálie a sám si vymyslíš nějakou historii své postavy.

Profese

Ve hře jsou na výběr ještě přídavné profese, ty navazují na původ a jednu z nich lze zvolit.

V závorkách je uvedený název ve hře.

Zázemí

Na původ dále navazuje ještě zázemí, to naší postavě dodá určité vlastnosti právě na základě našeho původu.

Zázemí (dle D&D 5E) k dispozici jsou tato:

V závorkách je uvedený název ve hře.

Náboženství

Závěrem si vybereme boha, kterého naše postava uctívá a jak silná je naše víra. Jelikož Conan Exiles při tvorbě postavy nabízí bohy dle Conan lore a naše reálie se liší, použijeme níže uvedenou tabulku pro převod. Při vyplňování whitelistu vyplňte do kolonky víra jméno boha a také sílu víry.

Bůh ve hřeBůh našich reáliíZaměření
CromChaosPrázdnota, náhoda, absence boha
DerketoDevarisBohyně temnoty a plodnosti
Jhebbal SagJavronBůh přírody, zvířat a úrody
MitraMireliaBohyně spravedlnosti a rovnováhy
SetSyltharBůh síly a obětování
YmirRothgarBůh války, ohně a bouře
YogGavronBůh vědomostí a moci
ZathZyrianBůh stínů a duchů zemřelých

Tvorba postavy ve hře

Jakmile projdeš základní tvorbou postavy, objevíš se na spawnu. Ještě než se pustíš do detailních úprav vizuálu tvé postavy, je vhodné si odbindovat výchozí menu pod klávesou B, které by nám překáželo. To uděláme následovně: ESC > Settings > Controlls > Menus > Toggle Battlepass - zrušíme klávesu. Obdobně si zruš i klávesu H pro Toggle Store, aby ti to v budoucnu nepřekáželo u menu animací. A když už jsme u toho, můžeš si také odbindovat i stejně zbytečnou klávesu N, ať ji máš volnou pro nějaký vlastní bind.

Nyní můžeme pomocí Shift+B otevřít detailní úpravu postavy. Klikneme na Bodies a pak u Current Body na zelené tlačítko s tužkou (Edit). V této nabídce si postavu upravíme dle libosti. Obdobně ve stejné nabídce v sekci Armors můžeme svoji postavu obléct. K dispozici jsou také předpřipravené začáteční obleky ve vedlejší místnosti.

Dále si v Shift+R > Dice vytvoříš svůj Character Sheet. Zde si naklikáš svoji rasu, povolání, zázemí a zaměření na konkrétní dovednosti.

Odeslání ke schválení

Závěrem svoji postavu odešleš ke schválení na našem Discordu (Průvodce serverem > Vytvořit novou postavu). Do požadovaných polí vyplníš přesně ty informace, které jsi naklikal v Character Sheetu.

Při čekání na schválení si můžeš zatím nastavit doporučená nastavení nebo pročíst víc reálií.