Rasy

Člověk (Human) Hratelná rasa

Člověk je nejrozšířenější rasou ve Vacarii a není potřeba jej příliš představovat. Všichni pravděpodobně víme jak člověk vypadá. V našem světě představuje člověk jakýsi průměrný základ. Všechny ostatní rasy se porovnávají vůči člověku pro snazší představu, ale také proto, jelikož v našem světě převažují.

Lidé Vacarie jsou takřka totožní s lidmi našeho skutečného světa v období středověku. Nemělo by proto být vůbec obtížné se do této role vžít. Člověk je nejlepší volba pro hráčovu první postavu.

Běžná výškaDospělostDlouhověkostPohyblivost
140-190cm18 let80 let3 bloky / tah

Elf Hratelná rasa

Elfové jsou velmi podobní lidem. Jejich rozsah vzrůstu je rozmanitější, avšak velmi podobný lidem. Obvykle jsou však drobnější postavy, tlustého nebo i nasvaleného elfa byste hledali těžko.

Nejzajímavější je na elfech to, že nestárnou a nemohou na stáří zemřít. Vizuálně přestanou stárnout mezi 20-30 lety života. Tělo elfů se regeneruje, avšak velmi pomalu. Například jizvy jim tak nemusí zůstat navždy, jejich mizení však trvá spoustu let.

Elfové mají podobně jako lidé různé barvy kůže a dělí se tak na další etnika, která vůči sobě navzájem mohou být rasistická. Ostatně vzato elfové sami sebe vidí jako vznešené bytosti a k jiným rasám mají předsudky.

Podle barvy kůže je také můžeme rozlišovat na různé podrasy jako například lesní elfy a temné elfy.

Barva kůže elfů může nabírat jakékoliv odstíny od téměř lidské kůže, přes zelenou a modrou až po fialovou. Obvykle se jedná o nevýrazné, světlé, pastelové odstíny, někteří elfové mohou však být i výraznější nebo tmavší barvy. Mohou být také ale úplně bledí nebo šediví.

Zde je několik příkladů:

Jejich vlasy jsou obvykle tmavší nebo výraznější obdobou jejich barvy kůže. Taktéž to ale není pravidlem. Samozřejmostí u elfů jsou špičaté uši, mohou být také různě dlouhé.

Vysoký elf (High Elf) Hratelná rasa

Běžná výškaDospělostDlouhověkostPohyblivost
140-190cm100 let750 let3 bloky / tah

Lesní elf (Wood Elf) Hratelná rasa

Běžná výškaDospělostDlouhověkostPohyblivost
140-180cm100 let750 let4 bloky / tah

Temný elf (Drow) Hratelná rasa Záporák

Pro temné elfy je typická tmavá barva kůže, může být fialová, modrá nebo i jen tmavě šedá. Vyvinuli se z elfů, jedná se však o nemilosrdné bytosti, které ideály elfů dávno opustili.

Běžná výškaDospělostDlouhověkostPohyblivost
140-170cm100 let750 let3 bloky / tah

Půlelf (Half-Elf) Hratelná rasa

Jedná se o křížence lidí a elfů. Mohou se sice honosit výhodami lidí i elfů, avšak ve společnosti nejsou plně přijatí ani lidmi ani elfy. Lidé je vnímají jako elfy, pro elfy jsou to naopak lidé a pokud by se půlelf nazval elfem, rozhodně by tím urazil všechny elfy.

Běžná výškaDospělostDlouhověkostPohyblivost
140-190cm20 let180 let3 bloky / tah

Dryáda

Lesní bytost zelené barvy kůže, často porostlá nějakou rostlinou. Dryády žijí v nejbližším spojení s přírodou, ještě mnohem bližším než elfové.

Ork Záporák

Orkové jsou mohutné bytosti zelené barvy kůže a obvykle nevelké inteligence. Válka je hlavní náplní jejich života. Žádné jiné rasy nerespektují, všichni jsou pro ně nepřátelé. Sdružují se do klanů, které bojují i proti sobě.

Běžná výškaDospělostDlouhověkostPohyblivost
170-210cm12 let50 let3 bloky / tah

Trpaslík (Dwarf) Hratelná rasa

Obtloustlé a zároveň svalnaté humanoidní bytosti malého vzrůstu s dlouhými vousy. Obvykle žijí v horách, kde si staví jeskynní města.

Běžná výškaDospělostDlouhověkostPohyblivost
120-150cm50 let350 let3 bloky / tah

Půlčík (Halfling) Hratelná rasa

Půlčíci nebo také hobiti jsou malé bytosti, narozdíl od trpaslíků hubení. Jejich vlasy jsou krátké a kudrnaté. Nerostou jim vousy, za to mají chlupatá chodidla a dlaně.

Běžná výškaDospělostDlouhověkostPohyblivost
90-100cm20 let150 let3 bloky / tah

Tiefling Hratelná rasa Odpadlík

Jedná se o humanoidní bytosti, obvykle vysokého vzrůstu a nezaměnitelné rudé barvy kůže. Pejorativně jsou proto nazýváni rudokožci. Na hlavě jim rostou rohy, místo chodidel mají kopyta, nad zadkem mají ocas. Rohy, kopyta i ocas mají různé tvary a velikosti. Ve Vacarii nejsou tieflingové příliš obvyklí a proto jsou značně utlačováni zbytkem obyvatelstva, většinou žijí o samotě mimo města. Jsou velmi neoblíbení a traduje se o nich, že jsou to potomci bytostí z pekla. Jejich barva kůže může být rudá v jakémkoliv odstínů od nevýrazných až po velmi výrazné, možností je ale i fialové zabarvení.

Běžná výškaDospělostDlouhověkostPohyblivost
150-185cm18 let160 let3 bloky / tah

Changeling Hratelná rasa Záporák

(( Jedná se o vzácnou rasu a proto je limitována počtem! ))

Ve své skutečné podobě jsou to zpravidla ošklivé, šedivé bytosti s výrazně bledou kůží. Tuto skutečnou podobu však skoro nikdy nenosí, je pro ně uvolňující, ale nevýhodná. Dokáží na sebe vzít podobu jakékoliv jiné humanoidní rasy, změnit barvu kůže, vlasů nebo i změnit pohlaví. Většinou je proto ani nepoznáte a myslíte si, že se jedná třeba o lidi, dokud přímo před vámi svou podobu nezmění. Taková změna podoby však není žádná hezká podívaná a vypadá spíše jako vymýtání ďábla. Changelingové dokáží svou změnou podoby třeba i zakrýt nebo falšovat jizvy, nedokáží však skrýt vypálený cejch.

(( Za Changelinga je zakázáno brát na sebe podobu jiné hráčské postavy! ))

Běžná výškaDospělostDlouhověkostPohyblivost
115-245cm15 let100 let3 bloky / tah